Japonya Gezgini

Japonya’da Rehberlik Talebi

Bu sayfayı açtığınıza göre Japonya Gezgininden Japonya‘da gerçekleştirmeyi planladığınız ya da düşündüğünüz bir geziniz için rehberlik talebinde bulunacaksınız. Harika! O halde belirlememiz gereken birkaç adım var. Gelin, sizlere Japonya’da rehberlik talebi kapsamından biraz bahsedeyim.

Gezi öncesi Japonya’dan beklentileriniz ve ilgi alanlarınızı belirlemeniz size de bana da zaman kazandıracaktır. Herkesin gezmek istediği yerler farklı farklıdır. Kimimiz müzeleri ve tarihi yerleri gezmeyi severken, kimimiz ise benim gibi doğal güzellikleri seyretmeye bayılır. Kimimiz alışveriş odaklı gezmeyi severken, kimimiz daha ekonomik bir gezi tercih edebilir. Bu bağlamda sizlere aşağıda yazdığım ilgi alanları listesine bir göz atmanızı tavsiye ediyorum. Japonya Gezgini olarak 2011 yılından beri süregelen gezi tecrübemi ortaya koyarak sizler için en uygun rotayı çizmeye gayret edeceğimi ve rehberlik talebinizi en iyi şekilde karşılayacağımı bilmenizi isterim.

1. Adım: Japonya’da İlgi Alanları

Japonya’da gezerken aşağıda belirttiğim ilgi alanlarından hangilerini daha çok tercih edersiniz?

Sakura çiçekleri Kaplıca
Tapınaklar Dağcılık, doğa yürüyüşü
Japon bahçesi Kaleler
Müzeler Plajlar
Manga – Anime Çiçek bahçeleri
Tarihi yerler Festivaller
Yeme-içme Sonbahar renkleri (Momiji)
Alışveriş Eğlence parkları
Kış gezileri Akvaryum ve Hayvanat bahçeleri

2. Adım: Japonya’da Seyahat Süresi ve Konaklama 

Belirleyeceğiniz ilgi alanlarına göre Japonya’da seyahat süresi ve konaklama yerinizi de dikkate alarak bütçeniz kapsamında en uygun rotayı sizlere önereceğim. Konaklayacağınız yeri sizin belirlemeniz halinde bana sadece rezervasyon yaptırdığınız yerin bilgilerini iletmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede konakladığınız yere göre en uygun rotayı daha rahat belirleyebilirim. Rota çizerken belirlediğiniz ilgi alanlarının hepsini birden karşılamak mümkün olmayabilir. Ancak ilgi alanları, gezeceğimiz yerlere karar vermemiz açısından bize zaman kazandırarak doğru yol almamızı sağlar. Uçak biletleri hususunda isterseniz yardımcı olabilirim. Bunun dışında Japonya’da en bilinen turistik yerlere ve Japonya için örnek rotalara yukarıdaki rotalar kategorisinden ulaşabilirsiniz. 

3. Adım: Japonya’da Size En Uygun Tur Seçenekleri

Japonya’da helal yemek var mı? Japonya’da helal yemeği nereden bulacağım? Japonya’da hangi yemekler helal? Japonya’da cami bulabilir miyim? Japonya’da hem ibadet edip hem gezmek mümkün mü? gibi kafanızda soru işaretleri var ise, bu soru işaretlerini silebilirsiniz. Japonya İslam dostu bir ülkedir. Gezdiğimiz birçok yerde hem dinleneceğiniz hem de karnınızı doyurup ibadet edebileceğiniz Japon helal sertifikalı restoranlar bulunmaktadır. Bununla beraber arzu edilirse müslüman ülkelerin yaptırdığı birçok camiye de rotamızda yer verebiliriz. Bu konseptin dışında gece hayatı, helal olmayan yemekler ve içkili mekanlar hususunda yardımcı olamayacağım. İslami konsept dışı gezi rehberliği yapabilirim ancak yeme-içme ve diğer konularda tercih size aittir.

%100 Helal Ramen Naritaya Restoran, Kyoto

Japon Yapımı Bir Mescid, Osaka

Kobe Camii ve Karşısında Türk Ürünleri Satan Bir Dükkandan Kareler

4. Adım Japonya’da Rehberlik Talebi

Gelelim benden istemiş olduğunuz Japonya’da rehberlik talebinin detaylarına;

Tokyo gezilerinde rehber için konaklama bedeline ihtiyaç yoktur. Tokyo dışı gezilerde rehber için ulaşım ve konaklama bedeline ihtiyaç olacaktır. Ücretli yerlere girişte rehber arzu edilirse giriş ücreti rehber için de ayrıca ödenecektir.

Rehberlik hizmeti sabah 08-09 arası başlar, 18:00’da biter. Gezi planına göre saatlerde ufak esnemeler yapılabilir. Bunun dışında danışma maksatlı olarak dilediğiniz saatte Japonya Gezgini‘ne ulaşabilirsiniz.

Tokyo içi ve dışı günlük güncel rehberlik hizmet bedelini öğrenmek için yukarıda bahsettiğim adımlardan faydalanarak tarafıma açıklayıcı bir mail yazmanız gerekiyor. Talep oluşturmak için iletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

5. Ulaşım Şekli:

Özel araçla rehberlik gerek akaryakıt gerekse otoban geçişlerinin pahalı olmasından dolayı tren ve otobüsle olan ulaşıma göre oldukça maliyetlidir. Özel araç haricinde günlük trenle şehir içi ulaşım harcamanız yaklaşık kişi başı 1600-2000 yen arası olacaktır. Şehirlerarası geçişte ise shinkansen ile misal Kyoto’ya tek gidiş 13.000 Yen civarıdır. Hızlı trenle yola devam ettikçe masraflar artacağı için 1 haftalık JR Pass temin edip sınırsız biniş hakkı edinmenizi taviye ederim. 1 haftalık JR tren bileti ile metro hariç hızlı tren ve normal trenlere sınırsız binebilirsiniz. Fiyatı 29.110 yendir. JR pass biletini Japonya’ya gelmeden önce edinmeniz gerekmektedir. Japonya’ya geldiğinizde kullanmaya başlamak istediğiniz tarihi belirterek JR pass pasosuna dönüştürmeniz gerekir.

Bunun dışında özel araçla rehberlik talebiniz olursa tarafıma mail ile bildirmenizi rica ederim.

Üsteki Türkiyeden aldığım JR bileti, alttaki ise Japonya'da dönüştürdüğüm JR Pass

Üsteki Türkiyeden aldığım JR bileti, alttaki ise Japonya’da dönüştürdüğüm JR Pass

Örnek Rehberlik Talebi:

“3 kişilik, 2 gün, Tokyo için Japon kültürüne ve doğal güzelliklerine dair bir rehberlik talebimiz var. Uçak biletlerini biz alacağız. Konaklama için orta bütçeli banyosu ortak kullanım olmayan bir otel ayarlamanızı rica ediyoruz. Konsept olarak İslami olmayacak. Yemekler hususunda kendimiz karar vermek istiyoruz.”

ya da

“5 kişilik, 1 hafta boyunca Japonya geneli turistik yerler için sizden İslami konsepte bir gezi rotası ve rehberliği talep ediyoruz. Uçak bileti ve konaklama işlemlerini biz halledeceğiz. Bize bir fiyat teklifi gönderir misiniz?”

Yukarıdakiler gibi kısa bir Japonya’da rehberlik talebi yazısıyla bana ulaşmanız halinde detayları konuşuyor durumda olacağız.

Belirlenecek fiyata, gezi rotası planlama ve belirtilecek bütçeye uygun otel,uçak,ulaşım rezervasyonu danışmanlığı dahildir. 5 kişi üzeri yapılacak gezilerde ulaşım şekli değişebileceğinden dolayı fiyat artacaktır.

Rehberlik talebinizi Japonya’ya gelmeden minimum 1 ay önceden yapmanız da fayda var. Böylelikle zaman ayarlaması yapılarak size en uygun hizmeti vermek için hazırlık yapacağım. Ödeme detaylarını talebiniz sonrası belirleyeceğiz.

Japonya’da rehberlik talebi hakkında anlatacaklarım bu kadar. Japonya seyahatinizin umduğunuz gibi geçmesini dilerim. Örnek gezilerimizi aşağıdaki videolardan izleebilirsiniz. Japonya’da görüşmek üzere…

Japonya Gezgini

Türkiye’den gelen misafirlerimizle yaptığımız Fuji gezisinden
Tokyo’da yaptığımız gezi sonrası misafirlerimizle sohbet
Japonya Gezgini © 2018 - Dijital Reklam Ajansı We Dijital