Japonya Gezgini

Japonya’da Anime ve Manga Diyarına Gittim

16.09.2018
821
Japonya’da Anime ve Manga Diyarına Gittim

Uzun süredir planladığım ama gitmek bir türlü nasip olmayan anime ve manga diyarı Nakano Broadway’e sonunda yolum düştü. Açıkçası ne manga okurum ne de öyle anime serileri izlerim. Bu konulara pek merakım yoktur. Daha çok Japoncam gelişsin diye hikaye kitapları ya da bildiğiniz çalışma kitaplarını alıp okuyorum. Ha tabi bir de Japonya gezi mecmualarını da elime geçerse okurum.

Bunun dışında anime olarak da daha çok Hayao Miyazaki abinin filmlerini izlerim. Studio Ghibli benim tek favorimdir. Japonya’ya geldikten sonra televizyonda çıkan anime filmleri de dikkatimi çekiyor. Bu gidişle anime portföyüm baya zengin hale gelecek gibi görünüyor. Herneyse, biz gelelim ufak ziyaretimizin detaylarına;

Anime ve Manga Diyarı Nakano Broadway

Anime ve Manga Diyarı Nakano Broadway

Anime ve Manga Diyarı Nakano Broadway

Nakano Broadway, Tokyo’da bir alışveriş kompleksi olup, anime ve manga ile ilgili koleksiyonlarda uzmanlaşan bir düzine küçük mandarake mağazasından oluşur. Anime eşyaları ve idol ürünleri satan birçok dükkan ile ünlüdür. Alışveriş kompleksi, JR Chuo Hattını kullanarak Shinjuku’dan beş dakika tren yolculuğu ile ulaşabileceğiniz Nakano İstasyonu’na kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

Nakano Broadway’de birçok alışveriş imkanı bulunuyor. Normal market ve çarşılarda bulunan mağazaların yanı sıra, birçok anime ve idol ile ilgili dükkanlar bulunuyor. Burada alışveriş yapanlar; manga, dergiler, koleksiyon eşyaları, animasyon karakter heykelcikleri, idol ürünler, oyun konsolları, video oyunları, animasyon – idol ile ilgili CD’ler ve idol oyun kartları gibi eve götürülecek küçük hediyelik eşyaları da bulabilirler.

Nakano Broadway’in yer seviyesinde kıyafet, ayakkabı ve ikinci el eşya satan dükkanlar bulunuyor. Bodrum katında ise çevre halkın yiyecekleri için alışveriş yaptığı bir pazar yeri bulunuyor. Meyve ve sebzeden et ve deniz ürünlerine kadar herşey satışa sunuluyor.

Sunmall Kapalı Çarşısı, Nakano

Sunmall Kapalı Çarşısı, Nakano

Nakano İstasyonu’ndan Nakano Broadway’e giden Nakano Sunmall kapalı çarşısı; gıda dükkanları, kafeler, saatçiler, kuyumcular, moda butikleri, eczaneler, oyun merkezleri ve kitap mağazaları da dahil olmak üzere 225 metre uzunluğunda kapalı bir alışveriş caddesidir.

Alışveriş caddesinden ayrılan yan sokaklarda, birçok farklı yemek çeşidiyle hizmet veren çeşitli restoranlar bulunuyor. Burada alışverişten bir mola verip kalabalık yemek atmosferini yaşayabilirsiniz.

Nakano Broadway, Nakano İstasyonu’nun kuzey çıkışının hemen karşısında başlayan Nakano Sunmall alışveriş caddesi boyunca beş dakikalık yürüme mesafesindedir. Tokyo’da gezilecek yerler arasında özellikle anime ve manga tutkunlarına hitap eden bu yer geldiğiniz zaman 1-2 saatinizi ayırabileceğiniz nezih bir uğrak yeridir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Japonya Gezgini © 2018 - Dijital Reklam Ajansı We Dijital