Japonya Gezgini

Japonya Gezgini ile Gezmek

Japonya Gezgini ile Gezmek

Japonya’ya gelmeden aklıma gelen bir iş fikriydi; Japonya gezgini ile gezmek. Aldığım eğitim veya yaptığım işle uzaktan yakından bir alakası yok ama gezmeyi ve gezdirmeyi çok seven birisiyim. Turizm bana göre güzel bir sektör. Çünkü insanlar hasta da olsa, yaşlıda olsa hayatının her anında gezerken mutlular. Ve ben bu işi yaparken, insanların mutlu oldukları anlara şahit oluyorum. Gezerken, dolaşırken yüzü gülmeyen yoktur, herhalde.

Japonya Gezgini İle Gezmek

Japonya’yı defalarca dolaştım. Şehir şehir, tapınak tapınak gezdim. Elbette ki daha gezilecek görülecek çok yer var. Bazen sabahın ilk ışıklarında yola çıkıp aynı güne üç şehir sıkıştırdığımı biliyorum. Tabanlar patlarcasına gezerken aklıma beraberce gezmek ve turist rehberi olmak gelmişti. Ama benimkisi rehberlik değil tabiki. Rehberler genelde rahat ortamlar sunuyor. Otobüs veya araba ayarlıyorlar. Ben ise yürüyerek gezme taraftarıyım. İnsanlar araçla gezerken birçok şeyi kaçırıyor bence. Ama tabi yorucu oluyor. Ayrıca rehberlik ayrı bir iş ve yetenek istiyor. Gezdirdiğiniz yerlerin tarihini ve geçmişini bilmek ve ilgi alanlarına göre bunları sunabilmeniz kolay değil ama zevkli.

İnsan sevdiği işi yapmalı diye yıllardır söylüyorum. Elinize sevdiğiniz işi yapacak fırsat çıkarsa hiç kaçırmayın üstüne üstüne gidin derim. En azından o işi gerçekten sevip sevmediğinizi anlar ve bakış açınızı değiştirebilirsiniz.

Japonya’da Yaptığım İlk İş

Japonya’ya geldim geleli bir yandan iş arayıp bir yandan da part time çalışsam mı diye düşünüyorken takipçilerimden gelen rehberlik taleplerini de değerlendirmeye aldım. Aşağıda sunduğum videoda Türkiye’den gelen çift, Japonya gezisi için benden talepte bulunarak Japonya gezgini ile gezmek istediğini söyledi. Onlara deli dolu bir plan yapsam da havanın ciddi seviyelerde sıcak oluşu ve hatta haberlerde mümkünse dışarda dolaşmayın uyarılarına, günde yüzlerce insanın hastaneye kaldırılması vakaları da eşlik edince planı revize etmek zorunda kaldık.

Japonya Gezgini İle Tokyo

Japonya Gezgini İle Tokyo’yu Gezmek

Birçok kez Japonya’ya özellikle yaz aylarında gelmeyin demişimdir ancak bizim memlekette yaz aylarında tatil yapıldığından dolayı bunu uyarlamak pek de mümkün gözükmüyor. Kaldı ki bahar aylarında ciddi turist yoğunluğu ve biletlerin pahalı oluşu da gezginlerin önünde bir engel teşkil ediyor. Özellikle Türk turistler için oldukça pahalı olacak bir Japonya gezisi pek de cazip durmuyor.

Ancak bu pahalı algısını fırsata çevirip turist çekmeye çalışan Japon firmalar, çok güzel tur paketleri sunuyorlar. Geçenlerde yayınladığım tur paketinde olduğu gibi içinde otelin ve hızlı tren biletlerinin dahil olduğu çok çeşitli fırsatlar bulunuyor. Bu anlamda eğer Japonya gezisi planlıyorsanız, ülke içindeki birçok yerel tren firmalarının ve acentelerin yayınladığı tur paketlerini incelemenizi öneririm. Bu web siteleri genelde japonca olduğu için yabancı turistlerin pek haberi olmuyor. Aslında bu noktada biraz zayıf kalıyorlar.

Ekonomik Japonya Gezisi

Japonya gezinizi daha ekonomik yapabilirsiniz. Bunun için dilerseniz ben size yardımcı olabilirim. İster tek şehir ister Japonya turu olsun bu noktada her ne kadar uluslararası uçuşlar pahalı bile olsa, Japonya’daki harcamanızı fırsat paketlerini kullanarak ekonomik hale getirmek mümkün olabiliyor. Uçuşlarınızı da aktarmalı yaparsak eğer, turizm firmalarından bile daha uygun fiyatlara Japonya’yı gezebilirsiniz.

Gelin hep beraber Japonya’nın altını üstüne getirelim. Japonya’nın günlük yaşamına sokaklarda şahit olalım. Tokyo’nun dev gökdelenleri arasında dolaşalım. Kyoto’nun tarihi sokaklarında yürüyelim. Kapsül otelde kalıp, ilginç japon atıştırmalıklarından tadalım. Velhasıl, hiç unutamayacağınız bir Japonya hatırasını yaşamak ve Japonya gezgini ile gezmek için bir tık uzağınızdayım. Herkesi Japonya’ya bekleriz…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Japonya Gezgini © 2018 - Dijital Reklam Ajansı We Dijital