Japonya Gezgini

Ginza; Japonya’nın En Pahalı Bölgesi

12.08.2018
519
Ginza; Japonya’nın En Pahalı Bölgesi

Ginza, çok sayıda mağaza, butik, sanat galerisi, restoran, gece kulübü ve kafeye ev sahipliği yapan Tokyo’nun en ünlü, lüks alışveriş, yemek ve eğlence bölgesidir.

Bölgenin merkezindeki bir metrekarelik alan on milyon yen değerinin üzerine çıkarak Japonya’nın en pahalı gayrimenkullerinden biri haline geldi. Moda ve kozmetik alanında neredeyse her lider markanın yer aldığı bir bölge olma özelliğini taşıyor.

Ginza; Gümüş Nane

1612’den 1800’e kadar, bugünün Ginza bölgesi gümüş nane ismiyle anıldı. Japonca’da Ginza “gümüş nane” demektir. 1923 Büyük Kanto Depremi sonrası lüks bir alışveriş bölgesi olarak gelişti.

Bölgedeki çoğu dükkan haftanın her günü açıktır. Merkezindeki Chuo Dori caddesini, haftasonu otomobil trafiğine kapatıldığı zaman ziyaret ederseniz çok keyif alacaksınız. Trafiğe kapatılma, haftasonu 12:00 ile 17:00 arasında (Nisandan Eylül ayına kadar 18: 00’e kadar) gerçekleşiyor.

Ginza’dan Aşağıya Doğru

Lüks Chuo Dori caddesinde, hayal edebileceğiniz her türlü moda ve kozmetik markasını bulabilirsiniz. Mağazalar, restoranlar ve kafeler ile dolup taşan bir caddedir. Bu sofistike cadde, bir kilometre uzunluğunda ve dünyanın en yüksek emlak fiyatlarına sahip. Yakınlardaki, Yurakacho ise daha lüks mağazalar ve izakaya restoranlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Tokyo’nun önde gelen kabuki sahnesi; Kabukiza

Japonya’nın kabuki tiyatrolarının büyüğü, Ginza’daki Kabukiza tiyatrosudur. Görkemli yapısı ile bölgenin bir simgesi olan bu turist dostu tiyatro, Japonya’nın en hareketli ve büyüleyici geleneksel sanat formlarından birini deneyimleyebileceğiniz bir yerdir. Bunraku kukla tiyatrosu ve Noh’un yanı sıra Kabuki, Japonya’nın geleneksel tiyatro sanatlarından biridir.

Kabukiza tiyatro binası, Ginza

Kabukiza tiyatro binası, Ginza

Kabukiza tiyatrosu 1889’da özellikle kabuki performansları için inşa edilmiştir. Felaketlerden etkilenmiş ve birkaç kez yeniden inşa edilmiş olan Kabukiza, en son 2013 yılında yeniden açılmıştır.

Japon mimarisinin güzelliğini somutlaştırmak isteyen tiyatro, dünyaca ünlü mimar Kengo Kuma tarafından tasarlanan karakteristik bir çatı kiremit, ve Japon tarzı korkuluklar ile dikkat çekiyor.

Yolunuz Tokyo’ya düşerse merkezde bulunan Ginza‘ya mutlaka uğramalısınız. Sizler için ünlü Chuo-Dori caddesini şöyle bir dolandım. Birkaç ünlü marka ve meşhur kabukiza tiyatrosu dışında tabiki birçok dikkat çekici alışveriş merkezine sahip bu bölgenin gece videosunu da çekmeyi planlıyorum. Videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Japonya Gezgini © 2018 - Dijital Reklam Ajansı We Dijital